Adagio Premium The Palm
Jumeirah Beach,
Forenede Arabiske Emirater
Jumeirah Beach,
Forenede Arabiske Emirater
Fra Adagio Premium The Palm i Dubai (Palm Jumeirah) er der kun 10 minutters kørsel til Dubai Marina Shoppingcenter og The Walk. Dette lejlighedshotel ved stranden ligger 6,5 km fra Marina Beach og 7,2 km fra Wild Wadi Water Park. Føl dig hjemme i et af de 163 værelser, der indeholder tekøkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og kogeplade. Der er et 49-tommers LED-tv med satellitkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe med plads til bærbar computer og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Palm Jumeirah Mall - 0,7 km
The View at The Palm - 0,9 km
Palm West Strand - 1,4 km
The Pointe - 3,1 km
Dubai Højere Læreanstalt - 3,7 km
Al Sufouh Strand - 4,6 km
Mohammad Bin Ahmed Al Mulla Moské - 4,7 km
Dubai Marina Shoppingcenter - 6,1 km
The Walk - 6,4 km
Skydive Dubai - 6,4 km
Jebel Ali Race Course - 6,4 km
Marina Beach - 6,5 km
FIVE Luxe JBR - 6,6 km
Atlantis, The Palm - 7 km
The Beach Mall - 7 km
Den nærmeste lufthavn er:
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 41,7 km
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 31,4 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 57,6 km
Den foretrukne lufthavn for Adagio Premium The Palm er Dubai (DXB-Dubai Intl.).
Gæsterne har blandt andet adgang til et døgnåbent forretningscenter, hurtig indtjekning og hurtig udtjekning. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Slap af på den private strand, eller drag fordel af andre rekreative faciliteter, såsom en sauna og et døgnåbent fitnesscenter. Dette lejlighedshotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Har du lyst til frokost eller aftensmad, kan du tage forbi Fixie, en restaurant, som specialiserer sig indenfor internationale retter. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice døgnet rundt. Kontinental morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 06.00 til kl. 11.00.Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.