APA Hotel Omori Ekimae Higashi
Tokyo,
Japan
Faciliteter
- Lufthavn Tokyo Narita (NRT): 76.3 km
- Lufthavn Tokyo (HND): 9.4 km
Hotelinformation
Fra APA Hotel Omori Ekimae Higashi i Tokyo (Ota) er der kun 10 minutters kørsel til Tokyo-bugten og Tokyo-tårnet. Dette hotel ligger 9,3 km fra Tokyo Big Sight og 11,8 km fra Tokyos kejserpalads. Overnat i et af de 180 værelser, der indeholder LCD-tv. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt skriveborde og gratis aviser. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Tokyo-bugten - 4,3 km
DiverCity Tokyo Plaza - 7,8 km
Regnbuebroen - 8 km
Haneda Airport Garden Shopping Center - 8,1 km
Odaiba Strandpark - 8,2 km
Shiba Park - 8,7 km
Tokyo-tårnet - 9 km
Komazawa Olympiske Park - 9,1 km
Hamarikyu Have - 9,2 km
Roppongi Bakkerne - 9,3 km
Tokyo Big Sight - 9,3 km
Ariake Coliseum - 9,5 km
Tokyo City View - 9,5 km
TeamLab Borderless: MORI Building DIGITAL ART MUSEUM - 9,6 km
Tokyo Garden Theater - 9,7 km
Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 11,8 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 75,6 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsesprisen pr. nat. Yderligere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 1500 JPY for voksne og 500 JPY for børn (cirkapriser)
- Gebyr for selvstændig parkering: JPY 2000 pr. ophold
- Gebyr for tidlig indtjekning: 2000 JPY
(afhænger af tilgængelighed)
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.

