Hotel Livemax Tokyo Kanda East
Tokyo,
Japan
Faciliteter
- Lufthavn Tokyo (HND): 18.3 km
Hotelinformation
Fra Hotel Livemax Tokyo Kanda East i Tokyo (Chiyoda) er der kun 5 minutters kørsel til Ueno Park og Tokyos kejserpalads. Dette hotel ligger 3,5 km fra Tokyo Dome og 3,9 km fra Sensoji-templet. Føl dig hjemme i et af de 77 værelser, der indeholder køleskab og mikrobølgeovn. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og et fladskærms-tv sørger for underholdningen. Badeværelserne har en kombination af bruser/badekar, gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer skriveborde og elkedler, og rengøring udføres efter anmodning. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Akihabara Electric Town - 0,7 km
Kanda-helligdommen - 1,6 km
Kejserpaladsets Østlige Haver - 1,8 km
Ameyoko Shoppingområde - 2 km
Ryogoku Kokugikan - 2,1 km
Ueno Park - 2,3 km
Tokyo Internationale Forum - 2,4 km
Uenos zoologiske have - 2,6 km
Tokyo-universitetet - 2,7 km
Kabuki-za-teatret - 2,8 km
Ginza Wako-bygningen - 2,8 km
Køkkenbyen - 2,9 km
Nippon Budokan - 2,9 km
Hibiya-parken - 2,9 km
LaQua Tokyo Dome City - 3 km
Den nærmeste lufthavn er:
Tokyo (HND-Haneda) - 22 km
Tokyo (NRT-Narita Intl.) - 76,8 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- En byskat skal muligvis betales på overnatningsstedet. Byskatten ligger mellem 100 og 10.000 JPY pr. person pr. nat, baseret på værelsesprisen pr. nat. Yderligere undtagelser kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Tillægsgebyr for kæledyr: JPY 2000 pr. kæledyr pr. nat
- Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
- Gebyr for tidlig indtjekning: 1000 JPY
(afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for sen udtjekning: 1000 JPY
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Børn i alderen 5 år eller derunder kan overnatte gratis på deres forældres eller værgers værelse, hvis de eksisterende sengepladser benyttes.
- Den japanske regering påkræver, at alle internationale gæster skal fremsætte deres pasnummer og nationalitet, når de indregistrerer sig på et overnatningssted (kroer, hoteller, moteller osv.). Alle overnatningssteder skal desuden tage en kopi af de indregistrerede gæsters pas, som arkiveres.
- Hotellet tillader kun kæledyr på specifikke værelser, og der gælder desuden andre begrænsninger for kæledyr (der pålægges et tillægsgebyr, som kan findes i afsnittet om gebyrer). Gæster skal henvende sig direkte til hotellet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for at medbringe kæledyr.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
- Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.
