Arya Arkananta Resort & Spa
Ubud,
Indonesien
Faciliteter
- Pool
- Fitnessrum
- Spa
- Lufthavn Denpasar Bali (DPS): 33.5 km
Hotelinformation
Arya Arkananta Resort & Spa ligger i landlige omgivelser i Ubud, kun 5 minutters kørsel fra Bali Bird Walks og Neka Kunstmuseum. Dette hotel med spa ligger 5,2 km fra Abeskoven i Ubud og 21,4 km fra Sanur Strand. Forkæl dig selv med et ophold i et af de 31 værelser, der er indrettet med individuelt møblement, og som desuden indeholder pejse og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Faciliteter inkluderer skriveborde og separate siddeområder, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Blanco Renæssancemuseum - 1,7 km
Blanco Museum - 1,8 km
Bali Bird Walks - 1,9 km
Campuhan Ridge Vandretur - 2,1 km
Pura Dalem Ubud - 2,3 km
Puri Lukisan Museum - 2,5 km
Pura Desa - 2,7 km
Saraswati Tempel - 2,9 km
Ubud Palads - 3 km
Spiritual Center Sinar Suci - 3,1 km
Neka Kunstmuseum - 3,1 km
Ubud Marked for Traditionel Kunst - 3,1 km
Threads of Life Indonesisk Tekstilkunst Center - 3,5 km
Komaneka Fine Art Gallery (kunstgalleri) - 3,7 km
Candi Tebing Jukut Paku - 3,8 km
Den nærmeste store lufthavn er Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 37,1 km
Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og vaskeri. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du vil helt sikkert værdsætte de rekreative faciliteter, herunder 2 udendørs swimmingpools, en sauna og et fitnesscenter. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og picnicområde. Som gæst på Arya Arkananta Resort & Spa har du mulighed for at nyde et måltid på restauranten. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Lokale retter tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00. I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.- Gebyr for lokale morgenmadsretter: 100000 IDR pr. person (cirkapriser)
- Gebyr for sen udtjekning: 50% af værelsesprisen (afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for ekstra seng: 450000 IDR pr. nat
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Der er mulighed for kontaktløs betaling for alle transaktioner.
