Sea View Lodge Boutique Hotel
Jambiani,
Tanzania
Faciliteter
- Pool
- Restaurant
- Bar
- Lufthavn Zanzibar (ZNZ): 54.9 km
Hotelinformation
Overnatter du ved Sea View Lodge Boutique Hotel, som ligger på stranden i Jambiani, er du kun 1 minutters kørsel fra Jambiani Strand og 9 minutters kørsel fra Paje Strand. Denne hytte ved stranden ligger 3,1 km fra Swahili-hulen og 3,4 km fra Kite Centre Zanzibar. Føl dig hjemme i et af de 11 værelser, der er indrettet med individuelt design. Værelserne har privat terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og gratis toiletartikler. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Jambiani Strand - 0,2 km
Kuza Cave - 1,4 km
Swahili-hulen - 2,7 km
Kite Centre Zanzibar - 3,5 km
Paje Strand - 4,4 km
Maalum Cave Pool - 4,9 km
Bwejuu Strand - 7,7 km
Dongwe Strand - 13,8 km
Makunduchi Strand - 14,4 km
Pingwe Strand - 18,4 km
Mtende Strand - 22 km
Michamvi Kae Strand - 22,4 km
Kizimkazi Dimbani Moské - 24,8 km
Dimbani Strand - 24,9 km
Salaam Huleakvarium - 25,5 km
Den foretrukne lufthavn for Sea View Lodge Boutique Hotel er Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 55 km
Gæsterne har blandt andet adgang til bagageopbevaring, vaskeri og et pengeskab i receptionen. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Nyd de rekreative faciliteter, såsom en udendørs pool og et boblebad. Denne hytte tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, hjælp med udflugter/billetter og selskabslokale. Gæsterne kan få et lift til nærliggende destinationer med transportservicen (tillægsgebyr). Få en bid mad på denne hyttes restaurant ved stranden, og få en drink ved baren/loungen. Nyd udsynet til havet, og spis endda udendørs, når vejret tillader det. Du kan også blive på værelset og nyde godt af roomservice. Afslut dagen med en drink eller to i strandbaren. Gratis komplet morgenmad serveres dagligt fra kl. 07.30 til kl. 09.00.- Gebyr for lufthavnstransport: 40.00 USD pr. person
- Gebyr for sen udtjekning: 30 USD (afhænger af tilgængelighed)
- Betaling med kreditkort er underlagt et tillægsgebyr
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.

