NH Collection Dubai The Palm
Jumeirah Beach,
Forenede Arabiske Emirater
Faciliteter
- Pool
- Restaurant
- Bar
- Fitnessrum
- Spa
- Lufthavn Dubai World Central (DWC): 41.8 km
Hotelinformation
Med et ophold ved NH Collection Dubai The Palm har du en base i hjertet af Dubai. Herfra er der kun 2 minutters kørsel til Palm Jumeirah Mall og 7 minutters kørsel til Dubai Marina Shoppingcenter. Dette hotel ved stranden ligger 6,1 km fra Aquaventure og 7,2 km fra The Walk. Føl dig hjemme i et af de 526 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder LED-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og kabelkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.
Palm Islands - 0,1 km
Palm Jumeirah Mall - 0,2 km
Palm West Strand - 1 km
The View at The Palm - 1,1 km
The Pointe - 2,4 km
American University of Dubai (AUD) - 3,9 km
Dubai Højere Læreanstalt - 4,2 km
Marina 101 - 4,8 km
Lost Chambers Aquarium - 5,9 km
Aquaventure - 6,1 km
Dubai Marina Shoppingcenter - 6,8 km
Jebel Ali Race Course - 7 km
Al Sufouh Strand - 7 km
Mohammad Bin Ahmed Al Mulla Moské - 7 km
The Walk - 7,2 km
Den nærmeste lufthavn er:
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 42,8 km
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 32,2 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 58,4 km
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: 15.00 AED pr. enhed pr. nat. Byen pålægger et turistgebyr, som opkræves af overnatningsstedet. Gebyret er 15.00 AED for det første værelse pr. nat og stiger med 15.00 AED pr. nat for hvert yderligere værelse.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
- Gebyr for morgenmadsbuffet: 90 AED pr. person (cirkapriser)
- Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
- Gebyr for ekstra seng: 150.0 AED pr. nat
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
- Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.


