Palms Villa

Negombo, Sri Lanka Flag - Sri Lanka

Faciliteter

  • Restaurant
  • Lufthavn Colombo (CMB): 9.3 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Palms Villa i Negombo er du kun 5 minutters kørsel fra Negombo-distriktets almensygehus og Angurukaramulla-templet. Dette gæstehus ligger 7,3 km fra Negombo Strand og 37,8 km fra Colombo Centrum. Føl dig hjemme i et af de 6 aircondition-afkølede værelser, der indeholder private pools og private boblebade på tagterrassen. Der er et 32-tommers smart-tv med satellitkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Angurukaramulla-templet - 3,1 km
Negombo-distriktets almensygehus - 3,8 km
Maris Stella College - 3,8 km
Hollandsk Kanal - 4,3 km
St. Marys Kirke - 4,6 km
Skt. Anton Kirke - 4,8 km
Ave Maria-klostret - 4,9 km
Negombo Fiskemarked - 5,1 km
Hollandsk Fort - 5,2 km
Skt. Sebastians Kirke - 5,3 km
Negombo Strandpark - 6,7 km
Negombo Strand - 7,3 km
Andiambalama Tempel - 7,6 km
Supuwath Arana - 11 km
Muthurajawela Besøgscenter - 18,8 km

Den nærmeste store lufthavn er Colombo (CMB-Bandaranaike Intl.) - 10,2 km

Gæsterne har blandt andet adgang til en computerstation, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Drag fordel af de rekreative tilbud på stedet, inklusive en udendørs pool, et boblebad og udlejningscykler. Dette gæstehus tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og fælles stue. Det er nemt at komme til stranden med hotellets strandtransport (tillægsgebyr). Nyd et måltid på This is it restaurant, eller bliv på værelset, og nyd godt af dette gæstehuss roomservice (i et begrænset antal timer). Kontinental morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 09.30.
  • Gebyr for kontinental morgenmad: 3 USD for voksne og 1 USD for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 13 USD pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 4)
  • Gebyr for lufthavnstransport pr. barn: 13 USD (enkelt) (op til 18 år)
  • Der er mulighed for rengøring mod et ekstra tillægsgebyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Poolen er tilgængelig fra kl. 06.00 til kl. 21.30.

Kort

Indlæser søgeresultater...