Corp Executive Hotel Doha Suites

Doha, Qatar Flag - Qatar

Faciliteter

  • Pool
  • Fitnessrum
  • Spa
  • Lufthavn Doha (DOH): 3.6 km

Hotelinformation

Med et ophold ved Corp Executive Hotel Doha Suites har du en central base i Doha, kun 5 minutters kørsel fra Doha Corniche og Souq Waqif Kunstcenter. Dette hotel med spa ligger 2,7 km fra Souq Waqif og 8,3 km fra City Centre Shopping Mall. Føl dig hjemme i et af de 62 værelser, der indeholder køkken med køleskab og kogeplade. Med gratis internetforbindelse via kabel og Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe med plads til bærbar computer og skriveborde. De viste afstande er afrundet til nærmeste 0,1 kilometer.

Qatar nationalmuseum - 1,3 km
Doha Corniche - 1,5 km
Grand Hamad Street - 1,7 km
MIA-parken - 1,8 km
Souq Waqif - 2 km
Den Gyldne Souq - 2 km
Abdullah Bin Zaid Al Mahmoud Islamisk Kulturcenter - 2,1 km
Doha Havn - 2,1 km
Souq Waqif Kunstcenter - 2,2 km
Den Gyldne Tommelfinger-statue - 2,2 km
Museum for Islamisk Kunst - 2,4 km
Al Khoot Fort - 2,4 km
Souq Waqif Park - 2,5 km
Perlemonumentet - 2,6 km
Msheireb-museerne - 2,6 km

Den nærmeste lufthavn er:
Doha Intl. Lufthavn (DIA), Doha - 6,9 km
Doha (DOH-Hamad Int.) - 12,6 km

Gæsterne har blandt andet adgang til gratis internetforbindelse via kabel, et døgnåbent forretningscenter og hurtig indtjekning. Planlægger du et arrangement i Doha? På dette hotel er der et område på 35 kvadratmeter til rådighed, bestående af et konferencecenter og et mødelokale. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis parkeringsservice findes desuden på stedet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Du kan drage fordel af rekreative faciliteter, såsom et motionscenter, en sauna og en sæsonbestemt udendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og babysitning (tillægsgebyr). Det er nemt at komme omkring og besøge nærliggende destinationerne med transportservicen (tillægsgebyr), der kører inden for en omkreds på 100 km. Tag forbi dette hotels restaurant, MOOD, hvor du kan få frokost eller aftensmad. Du kan også spise på stedets kaffebar/café eller blive på værelset, hvor der er mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Besøg baren/loungen eller baren ved poolen, og slap af med din yndlingsdrink. Kontinental morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.00.
  • Gebyr for kontinental morgenmad: 45 QAR pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 50 QAR pr. køretøj (enkelt)
  • Gebyr for ekstra seng: 125.0 QAR pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

  • Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne.
  • Ingen kæledyr er tilladt på hotellet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde.
  • Der er mulighed for kontaktløs indtjekning og kontaktløs udtjekning.

Kort

Indlæser søgeresultater...